• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adanaaskicocuk
  • https://twitter.com/aski_cocuk

Hüseyin SÖZLÜ

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler, Öğrenci arkadaşlarım…

     Su, tüm canlılar için yaşam kaynağıdır. Hayatımızın her günü yaptığımız, dişlerimizi fırçalama, banyo yapma, çamaşır ve bulaşık yıkama, yediğimiz sebze ve meyveleri yıkama ile tuvaletlerde sifon kullanma gibi insani ihtiyaçlarımızın yanında bahçe sulama gibi faaliyetlerde kullandığımız su tüketimlerimizi azaltmak ve dikkatli kullanmaya özen gösterme su tasarrufunun temelini oluşturacaktır. Yaşamımız boyunca uyacağımız basit tasarruf kuralları ile kullandığımız su miktarına önemli tasarruf sağlayarak bir yılda dört kişilik bir ailede, yaklaşık 140 ton civarında su tasarrufu yapmış oluruz. Ayrıca tasarruflu su kullanımı sonucu anne ve babamızın cüzdanındaki var olan parada da önemli artışlar olduğu görülecektir.

Adana’mız su kaynakları bakımından şanslı ve zengin illerimizden birisidir. Ancak ülkemizin geneli ve dünyamız bu kadar şanslı durumda değildir. Tüm dünyada içilebilir su oranı git gide azalmaktadır.

 Sevgili Gençler…

“Geleceğe bir damla su bırakmak bizim ödevimizdir.”

Suyu tasarruflu kullanmak, Dünyadaki tüm insanların dikkate alması gereken bir sorumluluktur. Bu yüzden küçük yaşlardan itibaren sorumluluk bilincinin oluşturulması gerekir. Kendi kararlarını verebilen, bağımsız davranabilen, kendine güvenen, başkalarının haklarını çiğnemeden, başkalarına saygılı, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen ya da karşılamaya çaba gösteren kişiler sorumluluk bilinci gelişmiş kişilerdir. Evimizde ve okulumuzda suyumuzu dikkatli, duyarlı ve sorumlu kullanırsal o kadar çok su tasarrufu yapmış olacağız…

Öyleyse;

Sizlerle el ele

Her engeli aşarak

Geleceğimiz için;

BİR DAMLA SUYU SAKLAMAYA VAR MISINIZ...!?

                                                 Hüseyin SÖZLÜ
                                        Adana Büyükşehir Beledeye Başkanı


Yorumlar - Yorum YazHava Durumu
Anlık
Yarın
33° 34° 23°